Happy Summer with Be Happy!

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale także wspaniałej i kreatywnej zabawy.
W tym roku nasze wakacyjne, codzienne spotkania odbywać się będą w kręgach tematycznych:

Muzyka: Skąd się wzięła? Kto wymyślił nuty? Jaki jest najstarszy na na świecie instrument? Poszukamy odpowiedzi, zasłuchamy się w chorałachch gregoriańskich, poznamy klasyków muzyki poważnej. Wysłuchamy prywatnego koncertu skrzypkowego, zgłębimy tajniki powstawania dźwięku i genezę ewolucji muzyki.

Taniec: Czym jest „berimbau”? Skąd naprawdę pochodzi samba? Poznamy rodzaje tańca scenicznego i rozrywkowego, taniec jako obrzęd religijny, i jako formę spektaklu. Pozwolimy ponieść się ekspresji tanecznej i sami stworzymy własne układy.

Sport: Co znaczą koła na fladze olimpijskiej? Kto wymyślił koszykówkę? Wielcy mistrzowie i ich dyscypliny nie będą już dla nas nieznanym! Sami także organizujemy przedszkolną olimpiadę!

Sztuka i architektura: Dowiemy się dlaczego krzywa wieża jest krzywa, poszukamy śladów pierwszej działalności człowieka. Malarstwo, rzeźba, architektura świata.

W krainie małego badacza: Co łączy rodzynki i łodzie podwodne? Co można wyczarować z mleka i barwników? Dlaczego mówimy, że dzieci rosną jak na drożdżach? Sprawdzimy, czym jest wiatr i jak wrzucić jajko do butelki. Dowiemy się, dlaczego świeca się pali.

Bajki: Jaka jest najstarsza animowana bajka? Który z pisarzy najchętniej bawił się lalkami? Przybliżymy sylwetki twórców, wraz z Szewczykiem Dratewką będziemy łatać dziury w niebie.Udamy się na bal do zamku królewskiego...I sami staniemy się pisarzami - napiszemy własną bajkę!

Teatr: Czym były „Wielkie Dionizje?”. Gdzie odbywały się pierwsze spektakle? Zgłębimy historię i początki teatru. Stworzymy niepowtarzalne postaci, które będą szeptać, śpiewać, opowiadać i wołać naszymi głosami, występując w wymyślonych przez nas historiach...

Dodano: 22 Lipca 2015 roku
Autor: Przedszkole Be Happy!