Warsztaty podróżnicze z cyklu "Poznajemy świat"

Instrumenty z całego świata

Podczas kolejnych warsztatów z cyklu "Poznajemy świat" razem z podróżnikiem - Panem Marcinem poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów, między innymi jeden z najstarszych, istniejących na świecie - Didgeridoo! Mieliśmy okazję usłyszeć przeróżne dźwięki o różnym natężeniu, które czasem brzmiały bardzo zabawnie, jak w przypadku gwizdka naśladującego głos Kaczora Donalda. Poznaliśmy także instrument, którego nazwa pochodzi od dźwięku, jaki wydaje - Suchy Deszcz. Następnie dzieci wcieliły się w muzyków, co sprawiło im wiele radości! Na zakończenie Pan Marcin udowodnił nam, że dźwięk można również zobaczyć, a nawet poczuć oraz że każdy, nawet najmłodszy przedszkolak może w krótkim czasie i małym kosztem stworzyć swój własny instrument.

Dodano: 30 Lipca 2015 roku
Autor: Przedszkole Be Happy!