Dobre rady na początek

Warto sobie uświadomić, że smutek i płacz dziecka jest naturalną reakcją organizmu na nową, trudną sytuację. Płacz zazwyczaj towarzyszy przy rozstaniu z rodzicem, ale może się również pojawiać w porach, kiedy zmieniana jest aktywność dziecka: w porach posiłków, przed spaniem, itp. Zdarzają się dzieci, które śmiało przekraczają próg przedszkola i nie mają problemów z zaakceptowaniem nowej sytuacji. Dlatego nie zakładajmy z góry, że będzie źle. Nastrój i emocje rodzica mają ogromny wpływ na psychikę dziecka. Wszystko zatem zależy od konstrukcji psychicznej dziecka oraz rodzica.

Adaptacja

Każde zapisane do przedszkola dziecko otrzyma w prezencie naszego misia przytulankę, który pomoże w łagodnym przeprowadzeniu każdego maluszka przez okres adaptacyjny w przedszkolu. 14 Kwietnia 2016 roku
Autor: Agnieszka Siatka