Metoda Be Happy

Na podstawie istniejących badań naukowych oraz wskazań współczesnej pedagogiki opracowaliśmy

Metodę Szczęśliwego Przedszkolaka „Be Happy”

w oparciu o „7 nawyków szczęśliwego dziecka” Coveya.

Wprowadzamy holistyczne podejście. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego z uwzględnieniem najnowszych badań neurodydaktyki oraz neurobiologii interpersonalnej, które dostarczają wiedzę o tym, w jaki sposób relacje budują mózg dziecka.

Chcemy rozwijać naszych przedszkolaków holistycznie, całościowo:

metody_puzle_1-min

Jakie stosujemy narzędzia do osiągania naszych celów ?

Odimienna metoda czytania,
Edukacja matematyczna wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
 Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
Aktywne słuchanie muzyki Batti Strauss,
Kinezjologia Edukacyjna P. Dennisona, program ćwiczeń ruchowych, graficznych, relaksacyjnych, aktywizujących proces uczenia się,
Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
Mindfulness – „Spokój i uważność żabki”,
Masażyki Marty Bogdanowicz,
Drama, odgrywanie ról,
Elementy metody M. Montessori,
Muzykoterapia i bajkoterapia,
Pedagogika zabawy, Klanza,
Wierszyki do rysowania,
Nietypowe dni w przedszkolu jako alternatywny sposób rozwijania aktywności twórczej, Dzień bez zabawek „sklepowych”, dzieci same tworzą zabawki z surowców wtórnych,

Słuchanie muzyki poważnej, barokowej, stymulującej pracę półkul mózgowych.